Hrušovo za pomoci fondov z Európskej únie vybudovalo oddychový areál a maketu technickej pamiatky pece na výrobu vápna, ktoré malo v obci dlhoročnú tradíciu. 7. septembra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie a pásku prestrihol aj poslanec národnej rady.
Pri príležitosti 780. výročia obce Hrušovo prebehlo slávnostné otvorenie rekreačnej zóny Hrušovec a technickej pamiatky, ktorého sa zúčastnili aj poslanci VÚC Peter Mináč, Pavel Struhár a pásku prestrihol poslanec NR SR Michal Bagačka.
História Hrušova
V 19. storočí žilo v 77 domoch 622 obyvateľov, ktorí sa zaoberali pálením uhlia, vápna, podomovým obchodom, domácimi remeslami, výrobou dreveného riadu, košíkov, plátna, kobercov, voštinárstvom.
Po reorganizácií v roku 1960 v obci Hrušovo boli pripojené obce Striežovce a Ostrany, ktoré sú pripojené doposiaľ. Obyvatelia v týchto časoch boli členmi jednotného roľníckeho družstva, iný pracovali vo fabrikách a podnikoch v Hnúšti a Rimavskej Sobote.
Súčasnosť
V súčasnosti v troch obciach žije 183 obyvateľov, v Hrušove 98. V tomto čase odchádzajú mladí ľudia za prácou do zahraničia. V obci je možné pracovať na menších prácach pri obecnom úrade.
V obci sa nachádzajú rôzne pamätihodnosti ako napríklad národná kultúrna pamiatka zvonica z 18. storočia, chránená krajinná oblasť Aluvium Blhu, klasicistický kostol z 18. storočia.
Obec je rodiskom výtvarníka a maliara Eduarda Putru, ktorého diela sú vystavené v Národnej galérii v Bratislave a v Gemersko - malohontskom múzeu. V obci fungujú aj ubytovacie a stravovacie služby.
7. septembra pribudla do obce rekreačná zóna Hrušovec, ktorá je situovaná v blízkosti cyklotrasy a technická pamiatka - maketa pece na výrobu vápna.
Ako vyzeralo slávnostné otvorenie si môžete pozrieť vo videu a fotogalérii.