Ak nejaký muž povie, že pri žiadosti o ruku, respektíve pri celom „procese“, ktorý ku nej viedol, od výberu prsteňa až po naplánovanie samotnej žiadosti, nepociťoval ani trochu nervozity, zrejme vám nehovorí pravdu. Je to predsa zásadný okamih pre každý pár.
Čo si myslíte, čo je ťažšie? Vybrať prsteň alebo naplánovať samotnú žiadosť o ruku? Ak by ste sa opýtali pánov, ktorí už žiadosť o ruku absolvovali, zistili by ste, že vyberanie zásnubných prsteňov bolo často náročnejšie ako vymýšľanie samotných príležitostí, pri ktorých žiadali svoje partnerky o ruku.
Môže za to hlavne fakt, že len málo mužov pozná veľkosť, ktorú by mal mať zásnubný prsteň, aby dokonale sedel ich polovičke. A pokiaľ nechcú prezradiť svoj zámer, zistiť veľkosť nenápadne je skutočne náročné.
Našťastie, veľkosť prsteňa sa dá v relatívne veľkom rozmedzí upraviť a množstvo dobrých zlatníctiev ponúka k zásnubným prsteňom aj jednu úpravu veľkosti zdarma. Práve kvôli prípadom, keď si muž nie je veľkosťou úplne istý.
A čo vhodná príležitosť? Mnoho mužov sa snaží robiť priveľké „ceremónie“ a často zabúdajú, že podstatná je hlavne symbolika a to, že žiadosť o ruku znamená, že chcú so svojou vyvolenou stráviť celý zvyšok života.
Nemusíte žiadosť o ruku odkladať len preto, že ste ešte nevymysleli dostatočne pompéznu príležitosť. Kľudne sa zamerajte na to, čo máte spolu s vašou partnerkou radi a žiadosť o ruku do toho zakomponujte.
Ak ste napríklad obaja vášniví turisti, čo takto si rezervovať pobyt v útulnom horskom hoteli a požiadať partnerku o ruku tam? Prípadne ak vám nevadí, že budete „na očiach“, môžete to urobiť počas turistiky. Toto sa dá aplikovať aj na mnohé iné záľuby, ktoré môžete mať s vašou partnerkou spoločné, takže žiadosť o ruku nemusíte príliš komplikovať.